​​​​Litobratřice 187, 671 78 Litobratřice
MŠ Litobratřice
Mateřská školaLitobratřice

Informace pro nováčky

Co bude dítě ve školce potřebovat

V průběhu dne se děti převlékají z venkovního oblečení do oblečení určeného do třídy. Takže je potřeba, aby měly minimálně dvoje kalhoty a sadu náhradního oblečení. Dětem dávejte do skříňky oblečení dle počasí. Paní učitelky pak zvolí vhodnou kombinaci. Aktivity ve školce jsou pestré (vycházky téměř za každého počasí, výtvarná výchova, ruční kreativní práce), proto počítejte s ušpiněním oblečení. Pro lepší orientaci je nutné všechny kusy oblečení a přezůvky podepsat, alespoň zkratkou. Děti v rámci výuky absolvují několik školních výjezdů, proto je potřeba mít vhodný batůžek, kam se vejde pití, svačina.

Každé dítě má přidělenou značku, která ho doprovází jak v šatně (skříňka), tak v umývarce (věšák na ručník, hřeben). Seznam značek nalezenete na nástěnce v šatně.

V šatně má každé dítko na své skříňce seznam náhradního oblečení, který vždy v průběhu nebo na konci týdne zkontrolujte. Na seznamu bude vyznačené, který kus oblečení máte doplnit.

Oblečení a vybavení na venkovní aktivity:

- Náhradní oblečení (tepláčky/legíny, tričko, mikina, ponožky, spodní prádlo)

- Každé dítě musí mít ve skříňce jednu sadu náhradního oblečení (zabalenou do tašky nebo plastového boxu).

- V případě sychravého/deštivého počasí jsou vhodné alespoň částečně nepromokavé kalhoty (například ze softshellu).

- Boty, které si dítě s menší pomocí nebo samo zvládne obout (nejsou vhodné zavazovací boty, crocs).

- Holínky, pláštěnka (oblečení do deště), nikoliv deštník

Do třídy:

- Pyžamko

- Přezůvky s pevnou patou

- Plastový hrnek s uchem, vhodný do myčky

Na plavání:

- Batůžek

- Plavky

- Ručník

- Igelitový sáček na mokré plavky

- Dívky - gumička na vlasy, hřeben

Rodiče mohou při zahájení roku donést (nepovinné):

- papírové kapesníčky

- toaletní papír

- tekuté mýdlo

Svátek má Zikmund

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den ptačího zpěvu

Zítra má svátek Alexej

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den astmatu a alergie
  • Den Slunce
  • Světový den svobody tisku

Bujný květ - plný úl.

Bouřky v květnu znamenají dobrý rok.